Četrnaest medalja iz Šibenika

Datum: 07.10.2019

Bazen na Crnici, u Šibeniku, prošli je vikend ugostio plivačice i plivače na 15. Međunarodnom plivačkom mitingu „Sv. Mihovil“ u organizaciji PK „Šibenik“. Sudjelovalo je ukupno 237 plivačica i plivača iz 17 klubova Hrvatske i BiH. Među njima već tradicionalno bili su članovi PK „Olimp“ Zabok, njih ukupno 14. Ovo je ujedno i prvo plivačko natjecanje nakon ljetne stanke koje se boduje za mini Grand-prix poredak najmlađih kategorija Hrvatskog plivačkog saveza.

Plivači su propozicijama organizatora bili podijeljeni u četiri dobne kategorije (A-D). Olimpovci su se u Zagorje vratili s četiri zlatne medalje; Jana Pavalić u disciplini 100 slobodno i 100 leptir (A kategorija), Emma Horvat u disciplini 100 leptir i 800 slobodno (B kategorija), jedna srebrna medalja; Emma Horvat u disciplini 200 slobodno (B kategorija), devet brončanih medalja; Emma Horvat u disciplini 100 slobodno i 200 mješovito, Leon Novak u disciplini 200 i 400 slobodno (B kategorija), Patrik Dinjar u disciplini 400 slobodno (C kategorija), Jana Pavalić u disciplini 200 mješovito, 200 slobodno i 800 slobodno, Helena Dinjar u disciplini 50 leptir (D kategorija). Na korak do medalje, osvojivši četvrto mjesto bili su; Lori Šipek-Glavač, Mauro Šipek-Glavač, i Vanja Bartol.

Ostali članovi Olimpove plivačke ekspedicije isplivali su svoja osobna najbolja vremena.

Sportski direktor kluba prof. Ivica Androić izuzetno je zadovoljan isplivanim vremenima svih plivača na ovom plivačkom natjecanju.

Za Olimp su nastupili: Gita Vlahek, Jana Pavalić, Lea Piljek, Vanja Bartol, Emma Horvat, Hana Blažević, Lori Šipek-Glavač, Helena Dinjar, Mauro Šipek-Glavač , Enio Horvat, Ivan Fučkar, Leon Novak, Niki Horvat, i Patrik Dinjar .